O NAS

Jak to się zaczęło ?​
Nasze działania jako Młodzieżowe Centrum Współpracy rozpoczęliśmy od utworzenia młodzieżowej gazetki internetowej pn. Tyczyn Online, we współpracy z Środowiskowym Domem Samopomocy Caritas w Tyczynie.

Dlaczego założyliśmy stowarzyszenie ?
Ponieważ do pewnych zadań, które chcemy realizować potrzebna jest osobowość prawna. Jako grupa młodych ludzi takiej osobowości nie posiadaliśmy. Część z nas działała w innych innych grupach - ale obecnie skupiamy się na rozwoju naszego Stowarzyszenia.

 

MISJA

Aktywizacja młodzieży i wzrost ich zaangażowania w życie społeczne poprzez organizację form aktywności związanych z zainteresowaniami młodzieży.

CELE

- działania lokalne,

- promocja naszego regionu,

- rozwój zainteresowań i pasji,

- wspieranie inicjatyw,

- współpraca młodzieżowa i międzynarodowa.

WIZJA

- organizacja i współorganizacja eventów,

- tworzenie i koordynacja projektów,

- komunikacja społeczna,

- rozwój organizacji.

 

NASZA EKIPA

ADRIAN MICHAŁEK

Prezes Stowarzyszenia i nasz "człowiek orkiestra”. Gra na gitarze, ukulele, keyboardzie, pasjonat fotografii, tańczy, a ćwiczy... chyba wszystko. Działacz społeczny, animator lokalny, szef sztabu WOŚP w Tyczynie, członek ZPiT „Młodzi Tyczyniacy”, kilkuletni wychowawca kolonijny, a przede wszystkim lider naszego zespołu. Na co dzień pracuje w browarze Van Pur. Ukończył Politechnike Rzeszowską na kierunku Zarządzanie, wraz ze specjalizacją Nowoczesny Marketing. Był przewodniczącym I Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn, od zawsze szefował w Samorządach Uczniowskich w Gimnazjum oraz Zespole Szkół w Tyczynie.

PATRYCJA KALANDYK

Tańczy, śpiewa i "gra na nerwach". Lubi spędzać czas aktywnie, nic nie robienie nie pasuje do jej charakteru. Studiuje Turystykę, dlatego uwielbia podróże. Tańczy w ZPiT „Młodzi Tyczyniacy”, śpiewa i należy do grupy „Śpiewam bo lubię”. Daje z siebie zawsze 100%, przez co czasem gra innym na nerwach, czepiając się o szczegóły. Ma wiele zainteresowań i ciężko opisać każde z nich. Uwielbia motoryzacje, rajdy samochodowe, majsterkowanie, otaczającą ją przyrodę a także zwierzęta. Należy do MCW i działa społecznie bo chce czuć się potrzebna i mieć szansę na zmianę otaczającej jej rzeczywistości.

MATEUSZ JANOWSKI

Człowiek złota rączka. Dołączył do nas i w pełni się zaangażował. Jeśli trzeba pomocy zawsze znajdzie chęć do pracy. Interesuje sie mechaniką, dlatego ciągle w tym rozwija swoje umiejętności. Jeżeli powierzyć komuś samochód, to tylko jemu. Osobiście posiada Audi A6 C5 2.4 V6, które jest jego oczkiem w głowie. Jak każdy z MCW jest człowiekiem o wielu pasjach. Kolejna to miłość do siatkówki, dlatego jest organizatorem Amatorskich Turniejów w Siatkówkę podczas finałów WOŚP. W MCW może realizować swoje zainteresowania i być z ludźmi otwartymi na nowe możliwości, dlatego wie, że jest we właściwym miejscu.

NATALIA MICHAŁEK

Zawsze pozytywnie nastawiona do wszystkich akcji i pomocna praktycznie na każdym obszarze naszych działań. W Stowarzyszeniu zajmuje się naszymi finansami. Była przewodniczącą Zespołu Szkół w Tyczynie i Wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn. Obecnie jest na trzecim roku Geodezji. Należy także do zespołu ludowego "Młodzi Tyczyniacy". Czas wolny lubi spędzać na świeżym powietrzu, chodząc na spacery czy wędkując. Lubi także adrenalinę, szybkie kolejki górskie i karuzele które zawróciły jej w głowie. Jej marzeniem jest posiadać własną paralotnię i latać nad regionem, z którego pochodzi.

MACIEJ JANOWSKI

Maciej Kaleki pierwszy tego imienia, władca maluchów, zarządca kopru pod nosem, Pan lasek inwalidzkich i koordynator bólu w nogach. Początki jestestwa w rodzinie MCW sięgają zamierzchłego WOŚP finału bodajże dwudziestego czwartego. Kowalstwo samochodowe pasją największą są jego i nauki u maestrów w ZS Samochodowych pobiera, a ciężarowe bestie i te z rodów najstarszych najbardziej fascynują ów młodzieńca. Gdy na nieboskłonie jeszcze słońce nie zajdzie i czas ku rozrywce podąża Maciej na bicyklu po szosach hasa lub potyczki w piłkę siatkową z kompanami uprawia.

ALICJA KALANDYK

The show must go on, dlatego w każdej ekipie potrzebna jest osoba z duszą ARTYSTY. Tutaj pojawia się ona. Studentka wydziału sztuki, rysuje, maluje, rzuca gliną... Jest wielką fanką Queen, kolekcjonuje płyty winylowe i uwielbia siatkówkę. Lubi również dobre książki i filmy, serialami też nie pogardzi.

JULIA WIELGOS

Jest absolwentką 3 Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Obecnie uczy się w Medycznej Szkole Policealnej w Rzeszowie na kierunku technik farmaceutyczny. Od dwóch lat należy do składu MCW. Może się pochwalić kilkuletnim stażem jako wolontariusz WOŚP. Zawsze zaangażowana w życie bliskiego środowiska. Jest ambitna i otwarta na przeróżne pomysły. Interesuje się podróżami, gotowaniem i sportem, w szczególności koszykówką.

KORNELIA BURY

Obecnie jest uczennicą 4 Liceum ogólnokształcącego w Rzeszowie. Ze stowarzyszeniem związana jest od wielu lat poprzez udział w wielu koloniach i zimowiskach.Jest osobą ambitną i pracowitą, jej  największym zainteresowaniem jest taniec , który praktykuje od najmłodszych lat. Taniec pozwala jej sie rozwijać i czerpać z niego wielką radość. Otwartość i pozytywna energia pozwalają jej efektywnie działać w grupie.

MAJA OLEJNIK

Aktualnie uczennica liceum ogólnokształcącego w Tyczynie. Należy do Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn. Aktywnie angażuje się w życie szkoły jak i w działania społeczne. Ogromną radość sprawia jej współpraca z innymi ludźmi. Jest dziewczyną bardzo towarzyską i pomocną, bardzo chętnie zawiera nowe znajomości. Posiada wiele zainteresowań, jednym z nich jest sport, a w szczególności siatkówka, którą trenuje od kilku lat.

OLIWIA WANAT

Aktualnie uczęszcza do 3 liceum ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie na profil matematyczno geograficzny. Zawsze jest otwarta na nowe znajomości, a jeśli jest potrzeba pomoże w każdej sytuacji. Z czasem nauczyła się słuchać ludzi, co często jest nie lada wyzwaniem. Wiele osób twierdzi ze jest pozytywnie zakręcona i szalona. Dodatkowo jest bardzo aktywną osobą, a uprawiając sport czuje sie jak w swoim żywiole. Większość swojego czasu spędza grając w siatkówkę, którą może nazwać swoją pasją ale lubi również grać w piłkę nożną.

 

Adres

ul. Św. Krzyża 14/203, 36-020 Tyczyn

Kontakt

Obserwuj

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

534 620 367

©2019 by Młodzieżowe Centrum Współpracy. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now