top of page

KICKSTARTER

W dniach 27.05 - 02.06 reprezentacja naszego stowarzyszenia w osobach - Tomasz Chlebek oraz Adrian Michałek uczestniczyli w projekcie wymiany międzynarodowej osób pracujących
z młodzieżą w Bergen (Norwegia). W projekcie oprócz naszego stowarzyszenia, czyli reprezentacji Polskiej brali udział liderzy z: Norwegii, Danii, Szwecji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Włoch, Rumunii oraz z Cypru. W trakcie projektu pracowaliśmy głównie metodami nauki nieformalnej, czemu dodatkowo sprzyjała wspaniała pogoda w Bergen (najbardziej deszczowe miasto w Europie - MCW bawi i uczy :) ). Z tego powodu część zajęć mieliśmy na sali konferencyjnej ALF-a naszego gospodarza, a część w plenerze. Całość spotkania prowadził jeden z najlepszych szkoleniowców Programu Erasmus Plus - Cosmin. Jego wiedza, metody prowadzenia zajęć a przy tym radość i poczucie humoru sprawiały, że czas płynął bardzo szybko.

Kickstarter: Tekst
Kickstarter: Galeria

Wspólna praca przez kolejne 5 dni zaowocowało szkicami 3 kolejnych projektów oraz pomysły na co najmniej 3 kolejne. W jednym z projektów - wymianie międzynarodowej "Empowering Youth" będziemy uczestniczyć wraz z Szwedami, Duńczykami, Włochami oraz Portugalczykami. Planujemy złożenie projektu na deadline 01.10.2018 a realizację na kwiecień/maj 2019.

Ponadto zaproponowaliśmy jako organizator duży projekt partnerstwa strategicznego dotyczący wymian doświadczeń osób pracujących na koloniach, w którym zdeklarowali chęć uczestniczyć Szwedzi, Portugalczycy oraz Łotysze.


Był to wspaniały i bardzo efektywny czas. Dzięki organizatorom mieliśmy też możliwość zobaczyć kawałek Norwegii, poznać jej historię oraz zobaczyć wspaniałą panoramę z jednej z siedmiu gór na których mieści się Bergen. Poznaliśmy fascynujących ludzi, którzy dali nam ogromną motywację do dalszego działania.

Kickstarter: Tekst
bottom of page