top of page

30 FINAŁ

30 Finał: Tekst

Na niedawnym finale, który odbył się 30 stycznia było wiele emocji! Działo się tak dużo, że aż ciężko to opisać w jednym artykule, tam po prostu trzeba było być i przeżyć to wspólnie ze wszystkimi. Tyle przedmiotów na licytacje jeszcze nie mieliśmy, a zebrane kwoty... aż ciężko w to uwierzyć. Na samych wydarzeniach w dniu finału z licytacji, stoisk, loterjady i innych wpłat uzbieraliśmy ponad 13 tys. zł!! To przyczyniło się do kolejnego piątego już z rzędu rekordu naszego Sztabu, ponieważ łącznie w ramach 30 finału uzbieraliśmy 84 713, 73 zł !!

Posumujmy jednak finał od samego początku. Sama zbiórka zaczęła się już w grudniu, poprzez Sztabowe Puszki Stacjonarne. Są to takie same puszki jak te wolontariuszy jednak one mogą funkcjonować już od grudnia w placówkach różnych firm i organizacji. W tym roku dzięki uprzejmości właścicieli puszki stanęły m.in. w: Restauracja Georgia, sklep SZiK, salon fryzjerski Afrodyta, Przybyś Team Straszydle, pizzeria London, studio tatuażu Breakin'Ink, szkole językowej Speaker, sklepie wielobranżowym Karolina Michałek, pizzerii LIKS oraz Stowarzyszeniu Młodzieżowe Centrum Współpracy. Wszystkim dziękujemy za wsparcie i wspólną zbiórkę!


Działania i wydarzenia w ramach finału, zaczęły się 29 stycznia. Całość „WOŚPowych” eventów rozpoczął VIII Orkiestrowy Turniej w Siatkówkę. Zagrało w nim 12 drużyn, spośród nich na najwyższym podium stanęła drużyna Darek Będzie Ojcem  odbierając pamiątkowy puchar i medale. Zaraz obok sali sportowej, w której odbywały się rozrywki została zorganizowana druga edycja Biegu Policz się z Cukrzycą. W Tyczyńskim Parku przebiegło w ramach tej akcji 48 osób. Trzecim wydarzeniem orgaznizowanym przez Sztab #4114 był Rajd Policz się z Cukrzycą. Jest to wydarzenie którego podobnie jak w biegu celem jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca tylko w tym wydarzeniu zbierają środki nie biegacze a kolarze. W tym roku na rowerach wsparło zbiórkę 55 kolarzy, pokonując trasę rekreacyjną 27 km oraz trasę szosową 37 km.


Kolejnego dnia, niedzielnego poranka z pod siedziby sztabu wyruszyła grupa pięknych samochodów rozpoczynając tym Objazdowy Finał WOŚP. Były to głównie fiaty 126P ale nie tylko. Wspólnie przejechaliśmy przez 5 gmin, Chmielnik, Hyżne, Błażowa, Lubenia oraz Tyczyn przystając w nich na 1,5 godzinne przystanki. Tam czekały zastępy straży pożarnej z pokazami, koła gospodyń wiejskich, loterjada, sklepik, a przede wszystkim mogły się tam też zaprezentować nasze objazdowe samochody. Z ostatniego przystanku w Tyczynie koło godziny 16:00 przenieśliśmy się do hali sportowej gdzie odbyła się Impreza Finałowa. Hala została podzielona na 3 części: strefę dziecka, strefę show oraz strefę stoisk edukacyjnych i rozrywkowych. Na finale zaprezentowały się zespoły Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów, Duo The Essence, Zespół Saven, Slalom Academy, Julia Kot z występem wokalnym, grupa "senSDance" Akademia Tańca Jazzowego, akrobatki Wiktoria Dudek i Kamila Rak, oraz Acro Pole Rzeszów Katarzyna Sowa. Wszystkim im serdecznie dziękujemy za występ i urozmaicenie naszego Finału. Zaraz obok występujących na strefie stoisk mogliśmy zastać Harcerski Klub Ekologiczny 21, Naturalne Kosmetyki Karolina Dymek grupę Holiday - Organizacja Imprez oraz stanowisko kolarskie. Te ostatnie stanowisko funkcjonowało nieprzerwanie przez 12 godzin i nawiązywało do rajdu policz się z cukrzycą. Trzech śmiałków postanowiło przejechać na trenażerach jak największą trasę, zasilając przy tym cel zbiórki. Każdy przejechany przez nich 1 kilometr, równał się 1 złotówce wpłaconej przez sponsora do puszki. Wielkie podziękowania i wyrazy podziwu dla Bogdana Adamczyk, który przejechał dystans 430 km, Artura Hawro, który pokonał 337 km oraz Dominik Gorzynik, który przejechał 381 km. Oprócz nich udział na „trenażerach w sztafecie” podczas finału wzięły udział grupy Queens of the Road, Cyklo Rzeszów oraz Rzeszowska Akademia Kolarska. Nie trzeba było jednak być zawodowym kolarzem by się dołączyć, dlatego na stanowisku funkcjonował również „trenażer dla publiczności”. Każdy mógł na nim spróbować swoich sił i wesprzeć zbiórkę, niezależnie czy przejechał jeden czy kilkanaście kilometrów. Łącznie na trenażerach, wyjeździli 2167 zł! Wszystkim bardzo mocno dziękujemy.


Na ten piękny wynik, pracowaliśmy wszyscy, dlatego wszystkim pragniemy serdecznie podziękować. Dziękujemy sponsorom, bez których ta impreza by się nie odbyła, firmom Silvexcraft, Van Pur S.a, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Karolina Michałek, RuszelNet Łukasz Ruszel i Gremnet Dawid Popek, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Tyczynie Renata i Janusz Dziak, Lidershop.pl, InterCars SA, Forever Małgorzata Popek, JAR Kielnarowa, Salon Fryzjerski Afrodyta, Salon Fryzjerski "Olivier", Mgarage Mateusz Janowski, Pizza Pub Kebab "London", Taxi Bus Roman Rybka, Głowice Leniart, JDM, TO Projektowanie Wnętrz, Dream House Brokers, Auto Revital oraz Rufcio.


Dziękujemy również bardzo mocno firmie Holiday - Organizacja Imprez za współorganizacje finału, strefę dziecka, mega pomysły, otwartość i pomoc od samego początku. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć hurtowni Caspra, za niebywałe i najlepsze do tej pory światełko do nieba jakie kiedykolwiek była na finałach WOŚP w Tyczynie. Ogromne dzięki dla wszystkich pracowników hali, MGOK oraz CDKiIT za pomoc i wsparcie przy przygotowanych i działaniach.

Dziękujemy również Wam, wszystkim tam obecnym, którzy byli z nami, wspierali nas, licytowali, bawili się razem z nami pomagając wspólnie zebrać jak największe środki. Ogromne DZIĘKI!


Na sam koniec chciałbym podziękować najważniejszym osobom w tym całym przedsięwzięciu. Grupie młodzieży, która wzięła na swoje barki  organizacje całego finału i zaangażowała się jak tylko mogła wykorzystując na wolontariat swój wolny czas, pracując i nic nie oczekując w zamian. Dla wielu osób z poza Sztabu, finał WOŚP to jeden dzień, styczniowa niedziela poświęcona na zbiórkę. Dla nich, członków sztabu, to przygotowania działań już od sierpnia i  ciągła organizacja aż do końca lutego. Wielkie podziękowania dla członków sztabu: Patrycji Kalandyk, Julii Wielgos, Mateusza Janowskiego, Dominika Gorzynik, Natalii Michałek, Alicji Kalandyk, Kornelii Bury, Mai Olejnik, Weroniki Olejnik, Izabeli Nieckarz, Darii Kurdziel, Darii Łyczko, Patrycji Popek, Kacpra Kuny i Maćka Janowskiego.


Szef Sztabu #4114

Adrian Michałek

30 Finał: Tekst

WYDARZENIA
ORGANIZOWANE W RAMACH 30 FINAŁU

Wyd - Finał.jpg

30 FINAŁ WOŚP - IMPREZA FINAŁOWA

Impreza finałowa, zakończy dwudniowe wydarzenia i wszystkie działania organizowane w ramach 30 Finału WOŚP w Sztabie #4114.

OBJAZDOWY FINAŁ WOŚP

W tym roku zostanie po raz drugi zorganizowany objazd samochodowy.

Wyd - Objazd.jpg
Wyd - Siatka.jpg

ORKIESTROWY TURNIEJ W SIATKÓWKĘ

W tym roku wypada już 8 edycja turnieju, w którym zagra 12 drużyn. Wydarzenie odbędzie się przeddzień finału.

BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

To już nasza druga edycja biegu. W tym roku przygotowaliśmy klimatyczną trasę po parku

Wyd - Bieg.jpg
Wyd - Rajd.jpg

RAJD "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

Bieg "Policz Się z Cukrzycą" to dla nas za mało, dlatego realizujemy drugą edycje Rajdu "Policz Się z Cukrzycą" wspierając również na rowerach!

30 Finał: Nasze programy
bottom of page