top of page

26 FINAŁ WOŚP

14 stycznia w Tyczynie był dniem pięknym, kolorowym i radosnym ponieważ po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Graliśmy z całych sił i uzbieraliśmy rekordową kwotę 37 786,22 zł

Był to piękny Finał, który rozpoczął się od V Orkiestrowego Turnieju w Siatkówkę na Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Tyczynie. Wygrała drużyna ICF Karting Iskra Rzeszów pozostawiając w tyle 11 innych zespołów. Następnie Finał przeniósł się do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie, gdzie od godziny 15:00 na scenie pojawiły się dzieciaki działające przy MGOK oraz jego filiach. Młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz wokalne.
W międzyczasie odbywały się licytacje, z których do puszki wolontariuszy trafiło ponad 1300 zł. Na scenie pojawili się też wokaliści i młodzi muzycy ze szkoły muzycznej AVMusic oraz Dziecięco Młodzieżowego Stowarzyszenia Śpiewaczego SANCTA MUSICA. Gdy swoje pokazy zakończyli najmłodsi wykonawcy na scenie można było podziwiać Musical Mamma Mia! w wykonaniu nieformalnej grupy Strefa Kultury Młodzieżowej z Chmielnika. Na koniec na scenie wystąpił kabaret „Trzecia Strona Medalu”, który umilił czas do kończącego imprezę światełka do nieba.
Nasz Finał nie odbyłby się, gdyby nie wielu wspaniałych i zaangażowanych osób. Jako Sztab WOŚP
w Tyczynie chcielibyśmy podziękować: Panu Burmistrzowi, Wszystkim Dyrektorom Szkół, Dyrekcji
i pracownikom MGOK w Tyczynie za pomoc w organizacji Finału oraz naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy to wszystko zorganizować: PGK EKOSTRUG, Z.U.H. Wod-Kan Kaczor Ryszard, Szkółka Drzew
i Krzewów ozdobnych Renata i Janusz Dziak, Salon Fryzjerski „Olivier”, Sklep Wielobranżowy „Karolinka”, Piotr Oczoś, Sklep Przemysłowy Pana Wyżykowskiego.

Do zobaczenia za rok, bo orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej. Siema!

Szef Sztabu WOŚP w Tyczynie

Adrian Michałek

26 Finał: Tekst
26 Finał: Galeria
bottom of page